Zbudili smo se v sončno jutro, še zmeraj siti od obilne večerje, ki smo jo imeli v znani verigi restavracij Applebee's. Cedar city je malo univerzitetno mesto s trideset tisoč prebivalci, ki leži na višini 1700 metrov ter se lahko pohvali s Southern Utah University. Po odličnem in obilnem zajtrku, po katerih je veriga hotelov Best Western znana smo se odpravili proti Bryce National Park-u. Zaradi plaza na cesti smo morali narediti kar velik ovinek, kateri nam je vzel uro dodatnega časa. Na poti do Bryce-a smo se ustavili še v Red Rock Canyon-u, kateri nas je očaral z močno rdeče obarvanimi skalami, ki so se razprostirali po hribih naokoli. V tem kanjonu nam bo sigurno ostala v spominu skala, ki zelo spominja na kamelo. Ob ovinkasti cesti proti Bryce National Park-u je bilo moč opaziti mnogo mrtvih srn, ki so žrtve prehitrih in nepazljivih voznikov. Pot smo nadaljevali proti glavni atrakciji današnjega dne, Bryce pointu, s katere se nam je odprl izjemen razgled na kanjon, ki je res izjemna stvaritev narave. Kanjon se je skozi zgodovino izoblikoval s pomočjo morja, ki je v daljni preteklosti pokrivalo to dolino in pustilo res izjemno sled. Kot dokaz, da se je tu nekoč nahajalo morje je zbirka fosilov, ki so bili na tem mestu najdeni in so sedaj shranjeni ter postavljeni na ogled v muzeju tega naravnega parka. Luknje v stenah okoliškega gorovja in veliko pokončnih ozkih skal so zelo zanimive. Iz razglednih točk na robu kanjona te skale izgledajo skoraj kakor nekakšen kamniti gozd. Kot zanimivost velja omeniti tudi to, da je kljub relativno visokim temperaturam še vedno mogoče v teh krajih opaziti kar precej snega. Do našega naslednjega kraja nas loči kar precej vožnje, tako da smo se dokaj zgodaj odpravili naprej na pot. kljub temu, da smo zapustili park smo ob cesti še naprej lahko opazovali kanjone in ogromne stene med katerimi se je nadaljevala naša današnja pot. Ob cesti je bilo tudi veliko število razglednih točk, saj se je praktično za vsakim ovinkom odprl nov razgled vreden ogleda. Ob poti nazaj smo se ustavili v restavraciji, kjer smo bili deležni vrhunske hrane za dostopno ceno. Plakete nad vrati katere smo opazili šele ob odhodu so nam dale vedeti, da smo jedli resnično kvalitetno ameriško hrano, saj je restavracija dobila nagrado kot najboljša restavracija v južnem Utahu zadnjih nekaj let. Sedaj lahko rečemo, da je tu možno dobiti tudi kvalitetno hrano za razumno ceno, za razliko od Kalifornije, ki nam bo kar se hrane tiče ostala v spominu po številnih fast foodih, azijskih restavracijah in dragi kvalitetni hrani. V večernih urah smo prispeli do naše nove nastanitve, kjer bomo "napolnili baterije" za nov dan v ameriških naravnih parkih in bomo na tak način lahko maksimalno uživali v naravnih lepotah ZDA.